No Wonder O, "hayır" Dedi! Easy Steps

Mar
11
Posted Wednesday, March 11th 2015 at 7:05pm
Tagged:  

yazılan.

SüreZaman sunulmasını sağlamak, vermek , çok önemli, bu daha önemli, bu daha önemli, bu daha önemli uygulamak Uçucu Yağ krem. Onarıcı masaj yağlar yükseltmek hareketler eğer hassas doku. İstihdam Yapma yağ olacak en aza indirmek pinching ve asılarak hissediyorum epidermis. Masaj cilt yağ bulunur çok farklı tür. Onlar dahil aromaterapi ve temin yağlama ve beslenme.

sorunlar Varsa sorunları anksiyete baş ağrısı ve ilaç yapmak gizli, hesaba bak at tedavi edici masaj. Masaj terapi sağlar chill out vücut, de amaç belirgin basınç detayları tedarik faydalar. tedavi edici masaj haftada mümkün tüm ortadan kaldırmak migren Sakla iken tutmak bunları hemen.

Vajinanın karın yapısı şu denli katlı epitelle örtülüdür. Ve salgı fail bezler yoktur. yalnızca cinsel uyarı esnasında döl yolu dışına yaklaşan bölgeden kayganlık sağlayan likit salgılanır. Vajinal sıvının önemli kısmını serviks dediğimiz rahim ağzı bezlerinin salgıladığı sıvı oluşturur. Bu bezler östrojen uyarısına duyarlıdır. Vajinanın şunca katlanmış epitelinden dökülen hücrelerde vajinal sıvının oluşmasına katkıda bulunurlar. Vajinada doğal olarak bulunması müstelzim mikroorganizmalar laktobasillerdir ve vajinayı asidik yapıda tutarak patojen mikroorganizmaların çoğalmasını önlerler. azca miktarda berrak vajinal eğiklik normal kabul edilir. Bu eğiklik münhasıran tane bitimi mukus kadar transparan kokusuz iken, yumurtlama sonrası beyazımtırak kokusuz krem kıvamında bir takat alır. doğal ve fizyolojik olan budur.

Adet görmemiş kız çocuklarında ve menopoz sonrası kadınlarda östrojen eksikliğine kapalı eğiklik sağlam görülmez, bu saf kimseler vajinal enfeksiyona elan yatkındır.

Artmış vajinal akıntının gerçek sebebi vajinal enfeksiyonlardır. Bundan başka rahim ağzı enfeksiyonları, yaraları, vajinal yaralar ve rahim ağzı kanseri de vajinal akıntıyı arttıran vesair faktörlerdir.

Bakteriyel vajinitlerden floranın değişmesine vabeste gelişen Gardanella Vajinalis enfeksiyonunda akıntı, parafin demirî mülevven ve kokmuş balık kokusundadır. eğiklik vajinada ve aut genital bölgede iritasyon yapmaz. Mantara mecbur akıntılarda ise seyelan beyaz zehir mülevven kokusuzdur, içre maktu süte benzeyen bayağı parafin parçacıklar bulunur. kızgın gurur ve iritasyon ile birliktedir. Trikomonas vajinitinde meyil taşkın oranda artmıştır, yeşilimsi, köpüklü, bitik kokuludur ve gurur hissi bile vardır.

Rahim ağzına vabeste vakayiname enfeksiyonlarda akıntı derin kıvamlı pürülandır, hassaten bu meyil vajinanın florasını bozacağı için oportünist enfeksiyonlara da ortam hazırlar. Rahim ağzı escort bayan kusadasi ve rahim bağırsak zarı kanserlerinde akıntı ten şüyu gibidir. gâh rahim ağzı polipleri bile akıntıya niye olabilirler. başta mevlit yapmış kadınlarda görülen ve tıbbi tedaviye yanıt vermeyen akıntılar genellikle rahim ağzı kaynaklıdır, ancak konizasyon ( dert yakma) ile ortadan kaldırılırlar.Burada üzerinde durulması müstelzim derece deli vajinal cereyan nedenlerinin çoğunlukla vajina ve rahim ağzına ait, nadiren rahim karın zarına ilgili hastalıklar olmasıdır. eğiklik nedeni olarak yumurtalıkları suçlamamak gerekir.

Cinsel ilişik ifadesi sırf olağan yoldan seksüel birleşmeyi içermez. benzeyen vücut teması, ağızcıl seks, anal cinsiyet de cinsî alışveriş kapsamına girmektedir. Bu nedenle bu şekilde bulaşabilen emraz da cinsel ilişki ile bulaşabilen emraz olarak akseptans edilir. Bu hastalıklara uğur açan mikroorganizmalar genital sistemde geliştikleri kabil üzeri salgılarında ve kanda bulunurlar. Anneden plasenta kanalıyla çocuğa geçerler, ayrıca bazı mevlit sonrası dönemde bile anneden çocuğa intikal görülebilir.

Cinsel bağlantı ile bulaşabilen emraz başlığında sert fena aktif vardır, bakteriler virüsler, parazitler, bazen yalan türleri ve dünya parazitler;

Ancak bu noktada bir şeyi hatırlamak gereklidir. Unutulmamalıdır ki listede bulunan patojen etkenlerin bazıları tensel vadi haricinde da bulaşabilmektedir (mantar enfeksiyonu, trikomanas, HIV, HepatitB ve HepatitC.)

Cinsel yolla bulaşabilecek hastalıklar zamanla yaygınlaşmaktadır, bunun başlıca nedenleri;

1)Eskiden yoğun kullanılan prezervatif (kondom) in yerini rahim içi araçlara, tevellüt yoklama haplarına bırakması ki bu yöntemler doğum kontrolü açısından kondoma yeğin olmasına mukabele enfeksiyon bulaşmasından korumamaktadır.

2)Kentleşme, göçler dolayısıyla toplumdaki kıymet yargılarının değişmesi, iletişim araçlarının gitgide yaygınlaşması, erişim kolaylaşması, gezim kabil türlü nedenler ve bunların sonucu olarak eşeysel serbestî cinsî yolla bulaşabilen hastalıkların yayılımında aktif fiil olmaktadır.

3)Bazı hastalıkların belirtisiz olması, belirtilerin bilinmemesi, ayrım edilmemesi veya emarelere aldırılmaması bulaşmada rol oynamaktadır.

4)Başta doktorlar tutulmak neredeyse tababet personelinin bu emraz dair kifayetsiz bilgelik ve deneyime iye olması

5)Son yıllarda seyahat özgürlüğünün artması haysiyetiyle Balkanlar ve Sovyetler Birliğinin dağılmasından ortaya çıkan ve sair ülkelerden gelen turistlerin çoğalması,

Cinsel yolla bulaşabilen hastalıkların tanısı ve tedavisinin doğrusu teselsül hastalanmış eğitimi ve sınırlı aralıklarla muayenelere çağırılarak yeniden tarama programına alınmaları, vacip durumda eş tedavisinin de boşlama edilmemesi bu hastalıkların denetçi altına alınmasında rol oynayan önemli faktörleri oluşturmaktadır.

Bel soğukluğu, Neisseria Gonorrhoeae tarafından geliştirilen bir hastalıktır. koca derecede bulaşıdır. döl yolu ve aut genitali etkilediği denli karın genital organları da etkileyerek önemlice pelvik enfeksiyonlara hatta bakterinin kana karışması sonucu vücudun mahsusen eklem bölgelerinde enfeksiyona niye olabilir. Pürülan kokusuz akıntıya, mevsim zaman sık idrara çıkma, ağrılı idrar, vajinal gurur ve yanma da haremlik edebilir.

Chlamydia enfeksiyonu da cinsel yolla bulaşıcı en pıtrak tanıdık enfeksiyondur. Tüpleri etkileyerek kısırlığa derece giden sorunlara kez açabilir. başkaca chlamydia doğumda anneden bebeğe bulaşarak hane enfeksiyonları ve zatürreye yol açabilir. Bu enfeksiyon ekseriyetle şikayetsizdir ancak en kesif tanıdık semptomlar eğim ve ağrılı idrardır. Tüpü etkileyen olgularda kasık ağrısı da eşlik eder. Bu hastalar ilerleyici yıllarda verimsizlik ve dünya hamilelik adayıdırlar.

Sifiliz (frengi) hastalığı penisilinin keşfinden sonra seyrek görülse de uzun vadede vücudun tüm organlarını etkileyebilen ciddi bir enfeksiyon hastalığıdır. İlk işaret alelumum eşeysel organlarda tanıdık 4-5 mm. çapında ağrısız, zemini sert, pembe, mat, yüzeyel bir yaradır. Bu yaraya şankr ucuz verilir. Şankr çıktıktan bir hafta en andıran lenfa düğümünde nema görülür (genelde kasıkta).Yara 6-8 hafta kalır ve iz bırakmadan iyileşir, hastalanmış aracılığıyla üstelik edilemeyebilir. Şankrdan averaj 6 hafta sonrasında 2. dönem belirtileri başlar. gövde ve kollarda gülgûn mülevven lekeler, ağrısız ak kan bezi şişlikleri, belli belirsiz ateş, imik ağrısı, güve yeniği şeklinde saç dökülmesi ve seste kalınlaşma bu devrin belirtileridir. Gövde, sektör ve bacakta, avuç içlerinde papüler lezyonlar görülür. Genital bölgedeki 2. aşama sifiliz lezyonuna kondiloma alçak verilir. Bu periyot 1-2 ay zarfında geriler ve hastalık bekleme evresine girer. 2-4 yıla kadar uzayabilen bu dönemde âraz tekrarlayabilir. hastalık bu dönemde tedavi edilmez ise 3. evreye (geç dönem) girilir. Bu dönemde tarama testleri pozitiftir lakin bir çok hastada bir belirgi yoktur.

HIV enfeksiyonu (AIDS), sarılık B ve hepatit C enfeksiyonları da cinsî yolla bulaşabilen hastalıklardır ve son gömlek tezyifkâr sistemik sonuçlara racon açabilirler. Human papilloma virüs genital bölgede siğil ilkin sürdürmek gibi vajina, alelhusus rahim ağzı, dünya genital ve anüs kanserlerine ezgi açar. %98 oranında cinsel yolla bulaşan bir viral hastalıktır. muştulu olan evolüsyon bundan sonra kansere muamele açan bu virüse karşı güçlü oranda goril aşının (HPV aşısı) uygulamaya girmiş olmasıdır. Bir başka viral enfeksiyon herpestir, uçuğa racon açan bu virüsün iki anne tipi mevcuttur. Tip1 ekseri dudakları ve yüzü tutarken Tip2 henüz kötü genital bölgeyi tutmaktadır. Genital uçukların %85’i Tip2 HSV ile oluşurken %15’i ise Tip1 tarafından oluşturulur. En önemli semptom dünya genital bölgede ağrılı, sulantılı geniş sayıda lezyonun varlığıdır. Sulantılı lezyonlar açılarak yerini ağrılı yaralara bırakır. Vajinadaki lezyonlar daha sessizdir, kalık vajinal eğiklik ve yanmaya niçin olur. Rahim ağzındaki lezyonlar umumiyetle sessizdir ve çoğu kez ayırt edilmeyebilir. Aktivasyon aralığı umumiyetle 1,5 ay ile 6 ay beyninde değişir. özellikli bir tedavisi yoktur. Perine ak tutulmalıdır, lezyonlar çıkmadan evvel ya da ilk emarelerle beraber ağızdan ya da krem olarak antiviral bir derman olan asiklavir kullanılarak enfeksiyonun süresi ve şiddeti azaltılabilmektedir.

Etkeni Hemophilus Ducreyi olan ötümlü şankr hastalığı da eşeysel yolla bulaşan özge bir enfeksiyondur. Genital bölgede uysal cereyanlı yaralara ne olan bu enfeksiyonda tensel ilişkide ağrı ve idrar yanması görülebilir.

Lenfogranülama Venorum hastalığı chlamydia ile oluşturulan genital bölgede dertsiz lezyonlarla başlayıp ak kan bezlerini geniş olarak etkileyen, seyrek görülen bir seksüel yolla geçici enfeksiyondur. Uzun dönemde büzük ve genital bölgede sekil bozukluklarına ezgi açabilir.

Donovanosis (Granülama İnguinale) Calymmobakter granülomatis etkeni ile oluşan bir hastalıktır. tekrar genital bölgede yaralar ve uzun dönemde sekil ve işlev bozukluğuna gaye açar, devletimizde seyrek görülür.

Mailing list sign-up

Copyright © 2012 Her Kansas City